Członkowie

Obecni członkowie:

 

Marek Dubiński

Marek Dubiński – prezes Wrocławskiego Klubu „J”

Od listopada 1999 r. jest prezesem Wrocławskiego Oddziału PZJ (obecnie Klubu „J” ). W 1997 r. ukończył bibliotekoznawstwo na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracuje w Bibliotece Głównej i OINT Politechniki Wrocławskiej. Interesuje się aforystyką. Ukazały się pięć książek w jego opracowaniu:

Sentencje Łacińskie Sentencje Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Trzecie Tysiąclecie, 2000 Sentencje Japońskie, 2004 Sentencje Orientalne, 2005 Sentencje Chińskie, 2008

Zapraszamy do lektury tekstów Marka:
"Śmiech to zdrowie - każdy ci to powie"
"Ludzie Wrocławskiego Oddziału PZJ"

https://cideval.com/
CIDEVAL PRIME
Sprawdź to !


 

Iwona Podlasińska – logopeda, pedagog, terapeuta rodzinny, instruktor czytelnictwa dzieci.

Jest absolwentką: Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (podyplomowe studia z zakresu logopedii), Uniwersytetu Wrocławskiego (Filologia Polska, specjalność nauczycielska), Studium Nauk o Rodzinie przy Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu (specjalizacja – Doradca życia rodzinnego), Pomaturalnego Studium Kulturalno – Oświatowego (Wydział Bibliotekarski).

Jest również trenerem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, autorką warsztatu z profilaktyki logopedycznej dla rodziców, wychowawców, nauczyciel pt.”Ruszże głową – zmierz się z mową” i współautorką warsztatu pt. „Rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży przez twórczą aktywizację” dla nauczycieli, bibliotekarzy, wychowawców. więcej»


Karol Adamski

Karol Adamski

Jest osobą wesołą, kochającą przyrodę i ludzi. Szczery, uczciwy, przyjacielski, ciekawy życia, uwielbia wyzwania i przede wszystkim pracę z ludźmi :-) zwłaszcza z osobami niepełnosprawnymi. Lubi się uczyć, posiada pasje.
Jego mottem życiowym są następujące słowa:
Bez względu na to, co robisz i kim jesteś nie zmienia to Twojej wartości, jako człowieka...

Obecnie studiuje w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu na kierunku informatyka. Studiuje tam z wielką przyjemnością i z zamiłowania do komputerów i wszystkiego co jest z nimi związane. Pracuje w Media Markt na dziale komputerowym, więc na co dzień ma styczność z tym, co tak naprawdę go interesuje i pasjonuje. Na pewno jeszcze zmieni pracę z uwagi na rozwijanie swoich umiejętności, których w pełni niestety nie może wykorzystać w roli sprzedawcy.


Dymitr Bondarenko

Dymitr Bondarenko - webmaster

Dobry kolega, uważny słuchacz. Zawsze chętny do pomocy i działania. Inteligentny, dowcipny, skrupulatny. Jest absolwentem uniwersytetu Wrocławskiego oraz BWSH. Pracował jako specjalista ds. rozwoju rynków. Jest osobą wymagającą, ale najwięcej wymaga od siebie.
Bardzo lubiany i doceniany przez znajomych.


Aleksandra Burgiel

Aleksandra Burgiel

W 2009 roku ukończyła Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Jest mamą małego Arusia. Obecnie jest na urlopie wychowawczym. Pracuje w jednym z marketów wrocławskich w dziale kontroli cen. Lubi oglądać filmy w szczególności horrory, historyczne i filmy z Louisem de Funes.


Aneta Dziubińska - Wolanin 

Aneta Dziubińska – Wolanin, studentka ostatniego roku pedagogiki i logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim, siostra jąkającego się trzynastolatka.

Do Klubu J trafiła, ponieważ pisze pracę magisterską na temat jąkania. Refleksyjna i życzliwie nastawiona do innych, zawsze uśmiechnięta, ambitna i samokrytyczna. Jej dewiza: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Lubi słuchać gatunków muzyki rozrywkowej, wywodzących się z kultury afroamerykańskiej (blues, jazz, funky, pop). W kręgu jej zainteresowań znajdują się także zagadnienia związane z medycyną. Zadeklarowana przeciwniczka rasizmu i dyskryminacji. W ludziach ceni ciepło, skromność, prawdomówność i uczciwość.


Agnieszka Ciołek

Agnieszka Ciołek

O mnie: staram się dystansować i przekraczać własne granice. To dlatego, że nie jest mi łatwo brać rzeczy na chłodno,
a bariery mam spore. Na razie nieźle na tym wychodzę.

Sentencja: „To czego boisz się najbardziej, jest tym, czego najbardziej pragniesz”.

 


Waldemar Czajkowski

Waldemar Czajkowski

Lat 49, studiował na wydziale elektroniki PWr, miał własną firmę handlową. Zainteresowania: badminton, gry komputerowe.

Jak był dzieckiem leczył wadę wymowy, na studiach prawie całkiem o niej zapomniał, ale w latach ostatniego kryzysu firma mu zbankrutowała i jąkanie znowu powróciło.


Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski

W 2007 roku ukończył astronomię na Wydziale Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu. Interesuje się naukami ścisłymi, fotografią, bardzo lubi chodzić po górach i grać w gry komputerowe. Pierwszy kontakt z Wrocławskim Klubem J miał w Łebie w lutym 2009 r. w czasie turnusu organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Tam poznał Kasię, Marka D. i Marka M. Od 2010 roku mieszka i pracuje we Wrocławiu.

 


Marek Mencel

Marek Mencel

Należy do PZJ od 2000r. Interesuje się sportem, a konkretnie piłką nożną i  koszykówką. Jego znak zodiaku to Strzelec. Jak przystało na Strzelca ma silne poczucie wolności i niezależności, należy do ludzi bez względu na wiek wiecznie młodych duchem. Ceni prawdę i szczerość, ma filozoficzne podejście do życia. Przeciwnie niż większość Strzelców nie jestem niepoprawnym optymistą, nie goni za mrzonką zatracając się w dążeniach. Nie jest fanatycznie pragmatyczny, nie lubi prawić wszędzie kazań. Duży temperament powoduje, że nie ma skłonności do romansów. Może mieć jeden związek małżeński. Jego kolory to fiolet i błękit.

 


Maciej Misiak

Maciej Misiak

Ur. w styczniu 1980r. Ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Działa i pracuje w branży związanej z materiałami archiwalnymi okresu powojennego.

Jak sam twierdzi jąka się od niepamiętnych czasów, choć sam woli to nazywać zacinaniem się:).

Z tego co pamięta, będąc małym chłopcem przestraszył się czegoś i to spowodowało jąkanie.   W życiu prywatnym preferuje aktywny wypoczynek: latem spacery, siatkówka, rower, żagle i rejsy;
zimą - spacery po górskich szlakach, narty i basen
(dla podtrzymania kondycji).

 


Adam Rabiega

Adam Rabiega

Aktualnie studiuje na Politechnice Wrocławskiej Inżynierię Środowiska oraz Energetykę. Na ślad Klubu "J" trafił szukając metody pozbycia się problemu jąkania. Następnie przeszedł terapię prof. Ariutiunian, która jednak nie przyniosła do końca oczekiwanych skutków.
Bardzo lubi aktywnie spędzać czas, jak i maksymalnie biernie leżeć i rozmyślać o wszystkim co mniej lub bardziej ważne.

 


Tomek Szmich

Tomek Szmich

Ma 26 lat. Absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Hobby: podróże, pływanie, muzyka, brydż. W PZJ działa od 1999 roku.

 


Kasia Wieczerzak

Kasia Wieczerzak

w 2007 r. ukończyła studia na Wydziale Zdrowia Publicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu, pracuje jako pielęgniarka w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. W 2004 r. pojawiła się na spotkaniach PZJ. Interesuje się psychologią i muzyką. Kocha chodzić po górach i biegać; należy do DA "Wawrzyny".

 


Byli członkowie:

Ania Bukowska

Ania Bukowska - logopedka do czerwca 2003 r.

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim i Podyplomowe Studium Logopedyczne. Jest główną osobą prowadzącą zajęcia w naszej grupie. W wolnym czasie (którego nigdy nie ma zbyt wiele :-)) chodzi na koncerty, przedstawienia teatralne i filmy. Prawdziwą przyjemność sprawia jej zwiedzanie starych kosciołów i cmentarzy. Gdy tylko jest to możliwe, zostawia Wrocław i zaszywa się w górach, najlepiej w towarzystwie przyjaciół. Jest osobą niezwykle wrażliwą, sympatyczną i towarzyską. Stara się pomagać wszystkim, nie tylko w  ich problemach związanych z jąkaniem. A poza tym... lubi się usmiechać :-))


Aneta Guszpit

Aneta Guszpit

Absolwentka germanistyki i niderlandystyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Handlu Zagranicznego na Akademiii Ekonomicznej. Wie prawie wszystko na temat spedycji. Jej hobby to: turystyka górska, spotkania towarzyskie w doborowym gronie. Lubi dobre kino, dobrą muzykę i markowe (Markowe też :)) wina. Ma ogromne poczucie humoru, świetnie opowiada dowcipy (bez zająknięcia).


Łukasz Janas

Łukasz Janas - webmaster

Na spotkania PZJ trafił w roku 2004 studiując we Wrocławiu (Politechnika - Elektronika). Aktualnie mieszka w Ptaszkowej i pracuje w Nowym Sączu. Jego hobby to ogólnie komputery, muzyka (rzadko komercyjna) i trochę sportu - pływanie oraz jazda na rowerze górskim wszędzie, byle najmniej po drogach asfaltowych. Czasem wędruje po górach. Lubi, co mu w danej chwili wpada do głowy. Nie lubi marnowania czasu, gdy nie ma to sensu :)


Tomek Jaśków

Tomek Jaśków - kronikarz i webmaster (do kwietnia 2003 r.)

Jest informatykiem, pracuje w firmie IMG we Wrocławiu. Interesuje się naukami przyrodniczymi, astronomią, a także programowaniem, zwłaszcza aplikacji internetowych. Lubi aktywny wypoczynek, wycieczki górskie i rowerowe. Do PZJ należy od 1989 r., jednak dopiero od 1996 roku zaczął brać aktywny udział w życiu Związku. Pod koniec 1999 r. razem z Markiem Dubińskim założył oddział PZJ we Wrocławiu.


Magda Jaworska

Magda Jaworska

Jest studentką Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się książkami w każdej postaci. Lubi podróżować po Dolnym Śląsku, zwiedzać stare zamki i poznawać historię regionu. Z decyzją o przyjściu na spotkanie PZJ zwlekała dwa lata i  bardzo się cieszy, że tak krótko


 

Dorota Kaniecka

Jąka się od 7 roku życia, ale na uroczystości pasowania na ucznia mówiła wierszyk - jeszcze płynnie. Studiuje to samo, co skończył prezes Wrocławskiego Oddziału PZJ - Bibliotekoznawstwo i  Informację Naukową na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się muzyką i psychologią. Członek oddziału od 2003 roku.

 


 

Sebastian Knychas

Jest studentem elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, pochodzi ze Zdzieszowic, urodził się w 1981 roku. Lubi wiele rzeczy... poezję różnego typu (sam troszkę pisuje :-)), ale najbardziej do gustu przypadł mu K.K.Baczyński. Kocha śpiewać i to głośno (co nie jest wychwalane wśród jego znajomych), tańczyć, czuć świat i życie, które się wokół niego kręci. Jeśli chodzi o sport - jezdzi na nartach. Przyznaje się do jednej wady - za dużo myśli :-)
Ponadto, jak sam mówi, jest Ktoś, kto kieruje jego życiem - tym kimś jest Bóg.

 


Jola Krukowska

Jola Krukowska - sympatyczna terapeutka

Pracuje jako logopeda, głównie z dziećmi, ale od pewnego czasu zajmuje się również nami (m.in. organizuje nam wspaniałe zajęcia integracyjne typu wigilia czy ostatki). Jak widać na zdjęciu - jest pogodna i lubi się usmiechać :-))


Elżbieta Maria Roszka

Elżbieta Maria Roszka - logopeda Wrocławskiego Oddziału PZJ

Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 9 we Wrocławiu, na ul. Borowskiej 105. Z Wrocławskim Oddziałem PZJ współpracuje od października 2000 r. Wolne chwile spędza bardzo aktywnie, np. w zimie lubi jeździć na nartach.


Piotr Rudowicz

Piotr Rudowicz

Imię: Piotr. Wiek: 24. Płeć: Mężczyzna. Znaki szczególne: ...musiałbym dobrze poszukać.
Coś od siebie? Proszę: Jąkanie to tylko symptom jakiegoś problemu, który gdzieś w Tobie “zalega”. Trzeba dojrzeć do spojrzenia mu w oczy...
“Nie uleczysz pożółkłych liści, gdy korzenie pozostają przegniłe” - to taki mały aforyzm.
Mówił Piotr. Dziękuję.

Co do fotki - zawsze tak wyglądam, więc się nie śmiejcie.


Agnieszka Stefaniak

Agnieszka Stefaniak

Jest 20-letnią studentką Zarządzania i Marketingu, osobą o raczej radosnym usposobieniu :-) Uwielbia podróżowac, z tym też związana jest przynajmniej część jej marzeń. Nie wie dlaczego, ale jednymi z miejsc, w których ubóstwiam przebywać są lotniska :-)
Ma tyle swoich planów, że chyba nie starczy jej życia na zrealizowanie choćby połowy :-)
Na ślad Klubu "J" trafiła przypadkiem, przeglądając oficjalną stronę PZJ. Przed pierwszym spotkaniem z grupą denerwowała się niemało, teraz już wie, że niepotrzebnie. Członkowie klubu są wspaniałymi ludźmi, wśród których nie można czuć się źle!