Stolik kawowy glamour

Jakikolwiek właściciel domu chciałby, ażeby jego pokoje urządzone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy ubóstwia jednak taki sam styl urządzenia i na ogół każdy ma inny gust. Jedni są fanami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską wieś. Wówczas dodatkowym wyposażeniem domu będą drewniane akcesoria dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązkowe są wówczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne i zboże, a także haftowane bądź robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Całkowicie inny styl można uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl gruntownie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na witrynie stolik kawowy glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten typ sprzętu meblowego potrzebuje też dodania do niego odpowiednich szczegółów dekoracyjnych. Wskazane będą znaczące, zdobione dywany, a również ciężkie wzorzyste zasłony. Rzecz jasna profesjonalne muszą być także lampy i inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne elementy wyposażenia wnętrz.

Elementy meblowe definiują każde wnętrze

Osoby, które mogą radować się posiadaniem własnego mieszkania, przeważnie starają się tak zarządzić wykorzystaniem pojedynczych pokoi, ażeby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa oczywiście o znaczącym salonie. Jest to pomieszczenie, które nieczęsto można urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bowiem najczęściej żaden z pokoi nie ma tak ogromnej przestrzeni. W przypadku domu, warto niemniej jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie sprzyja wielu celom. Po pierwsze jest największym, a wobec tego centralnym miejscem domu, w którym skupia się najczęściej cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a także urządzane są rodzinne przyjęcia. Żeby jednak salon spełniał swoją rolę, wypada go dobry urządzić, żeby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Detalem urządzenia salonu, który nadaje mu wyśmienitego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie detal dekoracyjny, który znacznie odróżnia dom od mieszkania w bloku, jednakowoż oprócz tego w chłodne dni jest olśniewającym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym mieści się kominek, muszą się obowiązkowo odnaleźć odpowiednie meble. Chwilowo salon wolno urządzić na wiele różnych sposobów i wiele rozmaitych stylów. 

Nowoczesne versus glamour

Jeśli nadrzędnym szczegółem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, także pozostałe szczegóły wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest w takim razie wskazane wieszanie ciężkich zasłon bądź dekorowanie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego typu szczegóły dekoracyjne będą natomiast jak najbardziej wskazane wówczas, gdy w salonie odnajdą się stylizowane meble glamour. Są one zwykle niesłychanie bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Co poniektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Na pewno są to meble glamour oraz bardziej wskazane dla ludzi borykających się z przeszkodami alergicznymi. Do ich produkcji nie stosuje się tak kolosalnej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w wypadku mebli z płyt wiórowych. Jednakże wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany osobnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe szczegóły wyposażenia bez dodatkowych elementów dekoracyjnych. Jeżeli niemniej jednak mieszkańcy znacznie bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby by zadbali również o wyposażenie salony przypominające właśnie to starsze wzornictwo. 

Zobacz także:  Stoliki kawowe glamour

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *